Poszukiwany, poszukiwana

Wczoraj tj. 28 czerwca w środę funkcjonariusze Straży Granicznej z drogowego przejścia granicznego w Medyce zatrzymali obywatela Ukrainy, który był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania (ENA) za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

 ENA na 30 – letniego mężczyznę wystawiły władze Rumunii. Grupa przestępcza, w której działał trudniła się przemytem papierosów. Zatrzymany pozostaje do dyspozycji Bieszczadzkiego OSG. Dalsze decyzje w jego sprawie podejmie Prokuratura Okręgowa w Przemyślu.

Łącznie funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali w dniu wczorajszym 5 osób poszukiwanych przez polskie i zagraniczne wymiary sprawiedliwości. W przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano 46 – letniego obywatela Polski poszukiwanego zaledwie od tygodnia w celu odbycia przez niego kary 90 dni więzienia oraz 43 – letniego Ukraińca, który nie uregulował ciążącej na nim kary grzywny. Obaj mężczyźni zostali przekazani do Zakładu Karnego w Przemyślu. W tym samym dniu w przejściu drogowym w  Medyce zatrzymano 52 – letniego Polaka a w przejściu granicznym w Budomierzu 34 – letnią Polkę,  oboje poszukiwani byli również za nieuiszczone kary grzywny. Zaraz po zatrzymaniu uregulowali swoje zaległości finansowe dzięki czemu uniknęli kary więzienia i mogli dalej kontynuować swoją podróż.


INFO Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej