Brave Kids 2017 w ośrodku dla cudzoziemców w Przemyślu

Dzieci uczestniczące w projekcie edukacyjno – artystycznym „Brave Kids 2017” wystąpiły we wtorek 27 czerwca przed cudzoziemcami przebywającymi w ośrodku w Przemyślu.

W ramach projektu Brave Kids 2017 do Przemyśla przyjechały dzieci i młodzież m.in. z Ukrainy, Meksyku i Rumunii. Mali goście mieszkają u polskich rodzin. Podczas swojego pobytu w Polsce będą prezentować spektakle związane z kulturą ich rodzinnych krajów. Takie też przedstawienie postanowiły pokazać przed cudzoziemcami  przebywającymi aktualnie w ośrodku w Przemyślu. Niepowtarzalny widowiskowy spektakl, w trakcie którego połączono muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji został nagrodzony gromkimi brawami przez zgromadzoną, wielokulturową publiczność ośrodka.

Z uczestnikami projektu Brave Kids 2017 spotkał się również Komendant Oddziału płk SG Robert Rogoz. Był to pierwszy tego typu występ w ośrodku dla cudzoziemców zrealizowany w ramach projektu Brave Kids, ale jego uczestnicy już zapowiedzieli, że w przyszłości bardzo chętnie odwiedzą cudzoziemców przebywających w ośrodku w Przemyślu.

Brave Kids jest projektem edukacyjno-artystycznym, który powstał w 2009 r. Umożliwia on spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. W czasie pobytu w Polsce dzieci i młodzież uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, a także wymieniają się umiejętnościami artystycznym.

W poprzednich siedmiu edycjach Brave Kids udział wzięło 1044 dzieci z całego świata. W programie uczestniczyło 279 rodzin goszczących i 286 wolontariuszy z dziewięciu polskich miast. W Przemyślu Brave Kids goszczą po raz drugi, dzieci pozostaną tu do 2 lipca.

INFO Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej